Prancūzija baigia aukštą islamo valstybės ir kitos džihadistės vadovavimą Malyje

Prancūzijos Gynybos ministerija pirmadienį pranešė apie operaciją, kurioje mirė Islamo valstybės lyderis Didžiojoje Sacharoje, Mohamed Ag Almouner, kitas džihado grupės narys ir du civiliai .

Civilinės aukos yra moteris ir paauglys, miręs ir operacijoje, įvykusioje sekmadienį. Dar du civiliai gyventojai ir kitas islamo valstybės narys Didžiojoje Sacharoje buvo sužeisti, Prancūzijos vyriausybė pranešė, apgailestaudama dėl civilių aukų.

JT ir Prancūzijos pajėgos praėjusiais metais patyrė atsitiktinius išpuolius geros ginkluotosios džihado grupės, laikomos didžiausia grėsme Sahelio regiono saugumui.

Prancūzijoje regione yra apie 4000 karių, kovojančių su džihado organizacijomis Malyje ir kitose buvusiose kolonijose Prancūzijos moterys iš Sahelio regiono. Nepaisant intervencijos pasiekimų, džihadistai sugebėjo išnaudoti politinę ir etninę įtampą, kad įdarbintų naujus narius.

Be to, Malyje, Ispanija, išlaiko misiją mokyti būsimą šalies kariuomenę. Mokymo stovykla Koulikoro yra maždaug 60 kilometrų nuo Bamako, viename iš Nigerio krantų. Kiekvieną dieną Ispanijos kariai, paskirti į EUTM ir Malio europinę misiją, išvyksta iš ten ir nurodo Maliano darbuotojams naudoti skiedinius, artileriją arba suformuoti juos kaip Commandos ar tikslumo šautuvus. „Jie yra paklausos kursai, nes Mali ginkluotosios pajėgos klausia mūsų, mes suteikiame jiems tas sritis, kaip ir kitos iš 25 šalių, sudarančių Europos misiją EUTM (ES mokymo misija). kiti, – aiškina pulkininkas Ignacio Olozábal .

Facebook komentarai

/ by

Post Author: admin